Poyraz Karayel KIYAFET, FRAGMAN, OYUNCULAR, SENARYO

Kıyafetler

poyraz karayel kıyafetleri

Oyuncular

poyraz karayel oyuncuları

Poyraz Karayel dizisi yeni bölüm kıyafetleri ve markaları ile Poyraz Karayel oyuncuları, senaryosu ve fragmanları sayfamızda. Poyraz Karayel sponsorları elbise, çanta, ayakkabı ve takı markaları tüm detaylarıyla birlikte her hafta dizikiyafet.com farkıyla sizler için açıklanıyor.

Poyraz Karayel Senaryosu (Konusu)

Aşk, nefret, dostluk, düşmanlık, iyilik, kötülük… Her birinin uç noktalarda yaşandığı Poyraz Karayel dizisi her Çarşamba akşamı Kanal D ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Poyraz Karayel oyuncuları (oyuncu kadrosu), senaryosu ve kıyafetleri ile milyonların dikkatini çekmeyi başarmış bir dizidir.

Poyraz Karayel dizisinin senaryosunu Ethem Özışık yazmıştır. Yönetmenliğini ise Çağrı Lostuvalı yapmaktadır. Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği Poyraz Karayel’in başrollerinde İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar yer almaktadır.

Hayattı boyunca bir dala tutunamamış üstelik bir de işlemediği bir suç yüzünden polislik mesleğinden atılmış olan Poyraz, bir de oğlundan ayrı kalınca iyice dibe vurmuştur. Eşinden ayrıldıktan sonra canından çok sevdiği oğlunun velayetini almak için çabalar ama nafile. Çünkü kayınbabası torununu Poyraz’a vermeye hiç niyetli değildir ve onu oldukça zorlar.

Poyraz oğlunu almak için çaresiz kaldığı bir anda eski amiri Mümtaz’ın teklifi ile yeniden hayata tutunur. Poyraz Mümtaz’a mafya babası Bahri’den bilgi sızdıracak, Mümtaz’da Poyraz’a oğlunu alması için yardım edecektir. Oğlunu almak için kabul etmek zorunda kaldığı teklif sonucunda hayat ona Ayşegül’ü kazandırır.

Mümtaz’a casusluk yapan Poyraz, ihanet ettiği Bahri babanın kızına aşık olur.Ayşegül babasının karanlık işlerinden uzak durmak için ayrı bir hayat kurmuştur kendini. Babasının kanayan yarası olan Ayşegül, Poyraz’ın babasının adamı olduğunu öğrendiğini işler karışmaya başlar. Ne kadar babasının hayatından uzak durmaya çalışsa da, Poyraz onu bu hayatın içine çekecektir.

Yapım: Limon Film

Yapımcı: Hayri Aslan

Yönetmen : Çağrı Lostuvalı

Senaryo: Ethem Özışık

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Münür Özsoy

Sanat Yönetmeni: Serkan Özer

 

Poyraz Karayel Oyuncu Kadrosu

 

İlker Kaleli (Poyraz Karayel)

Doğum Tarihi: 11 Mayıs 1984
Doğum Yeri: İstanbul
Eğitimi: İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunu veThe London Academy Of Music And Dramatic Art (LAMDA) da oyunculuk eğitimi
Rol Aldığı Diziler: Son, Kayıp Şehir, Kayıp ve Poyraz Karayel

Poyraz Karayel Kimdir?

İşlemediği bir suç yüzünden suçlanınca polislik mesleğinden atılan Poyraz, canından çok sevdiği oğlu Sinan’ın velayetini almak için çabalarken, mafya babasının kızı Ayşegül’e aşık olur. Bir tarafta canından çok sevdiği oğlu, diğer tarafta da deli gibi aşık olduğu kadın Ayşegül. Karşısına çıkan tüm zorluklara rağmen bu ikisinden asla vazgeçmeye niyeti yoktur.

Burçin Terzioğlu (Ayşegül Umman)

Doğum Tarihi: 9 Mart 1980
Doğum Yeri: İstanbul
Eğitimi: Müjdat Gezen Sanat Merkezi
Rol Aldığı Diziler: Mahallenin Muhtarları, Çiçek Taksi, Yılan Hikayesi, Güz Gülleri, Kınalı Kar, Aliye, Kadın İsterse, Fırtına, Ezel, Merhamet ve Poyraz Karayel.

Ayşegül Umman Kimdir?

Mafya babası Bahri’nin kızı olan Ayşegül, Poyraz’ın zil zurna aşık olduğu kadındır. Babasının karanlık dünyasından mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışsa da, Poyraz’a olan aşkı onu da bu dünyaya doğru sürüklemeye başlar. Çok zeki ve güzel bir kadın olan Ayşegül’ün karanlık dünyadan uzak durmak için kurduğu sıradan hayatı, Poyraz’ın hayatına girmesiyle alt üst olur.

Musa Uzunlar (Bahri Umman)

Doğum Tarihi: 22 Nisan 1959
Doğum Yeri: Antalya
Eğitimi: Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü
Rol Aldığı Diziler: Süper Baba, Yağmur Zamanı, Kurtlar Vadisi Pusu, Fatmagül’ün Suçu Ne, Şubat ve Poyraz Karayel.

Bahri Umman Kimdir?

Ayşegül’ün babasıdır. Karanlık dünyanın zaman zaman acımasız, zaman zamanda sevgi dolu mafya babasıdır. Çok sert görünse de yüreği merhamet doludur ve yanından çalışanları da çok sever. Karanlık dünyasının dışında tutmaya çalıştığı kızı Ayşegül için canını vermeye hazır olan Bahri baba, Poyraz ile Ayşegül aşkını öğrenince ne yapacağını şaşırır.

Ataberk Mutlu (Sinan Karayel)

Doğum Tarihi: 20115
Doğum Yeri: İstanbul
Eğitimi: Ortaokul
Rol Aldığı Diziler: Cuma’ya Kalsa, Arkadaşım Max, Karadayı ve Poyraz Karayel.

Sinan Karayel Kimdir?

Poyraz’ın canından çok sevdiği oğludur. Poyraz’a eski eşi Begüm’den kalan tek güzel şeydir. Ancak anne ve babasının ayrılığı onu çok etkilemiştir. Pek arkadaşı olmayan ve okula gitmeyi de sevmeyen bir çocuk olan Sinan’ın hayatındaki en değerli kişi babasıdır.

Emel Çölgeçen (Sema)

Doğum Tarihi: 9 Temmuz 1976
Doğum Yeri: İstanbul
Eğitimi: Akademi İstanbul Tiyatro Bölümüne
Rol Aldığı Diziler: Gülşen Abi, Aliye, Sağır Oda, Kara Duvak, Zeliha’nın Gözleri, Cennetin Çocukları, Kapadokya Düşleri, Arka Sokaklar, Geniş Aile, Sultan, Böyle Bitmesin ve Poyraz Karayel.

Sema Kimdir?

Bahri babanın yanında büyümüş olan Sema, soğuk ve herkese karşı mesafeli bir avukattır. Hem çekiciliği hem de aklı ile büyük işler başarır. Sefer’in kendine olan aşkını öğrendikten sonra, o da ona karşı boş olmadığını fark eder.

Ali İl (Sadreddim Umman)

Doğum Tarihi: 16 Kasım 1981
Doğum Yeri: İstanbul
Eğitimi: İstanbul Üniversitesi Konservatuar Tiyatro mezunu
Rol Aldığı Diziler: Küçük Kadınlar, Ihlamurlar Altında, Kırık Kanatlar, Böyle Bitmesin ve Poyraz Karayel.

Sadreddin Umman Kimdir?

Bahri babanın büyük oğlu, Ayşegül’ün ağabeyidir. Yaşamı boyunca babasının gölgesinde büyüyen Sadreddin, karısı Songül’ün dolduruşuna çok gelir. Karısının desteğiyle babasının yerini almak için çeşitli planlar yapar. Aynı zaman babasına kendini sürekli ispat etmekle uğraşır ve zaman zaman da psikopata bağlar.

Azra Akın (Çiğdem)

Doğum Tarihi: 8 Aralık 1981
Doğum Yeri: Hollanda
Eğitimi: Yüksek lisans
Rol Aldığı Diziler: Yağmur Zamanı, Geniş Aile, Galip Derviş ve Poyraz Karayel.

Çiğdem Kimdir?

Hayatını oyunculuk yaparak kazanan Çiğdem, kalbini tamamen kendine zıt olan Zülfikar’a kaptırır. Çiğdem’in babası emniyet müdürüdür ve Zülfikar solcu kimliği nedeniyle polislerden nefret eder. Üstelik Çiğdem’in annesi de hakimdir. Ancak Zülfikar ve Çiğdem her şeyin üstesinden gelmeye hazırdır.

Şebnem Hassanisoughi (Begüm)

Doğum Tarihi: 7 Aralık 1985
Doğum Yeri: İstanbul
Eğitimi: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanal Dalı ve Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Programı mezunu.
Rol Aldığı Diziler: Tatar Ramazan, Bana Artık Hicran De, Kayıp Şehir, Firar, Kılıç Günü, Dantel, Sessiz Gemiler ve Poyraz Karayel.

Begüm Kimdir?

Poyraz’ın eski eşi Sinan’ın annesidir. Yurtdışında alkol tedavisi gören Begüm, Sinan, Poyraz ve Ayşegül’ün toplu çekindikleri fotoğrafı görmesi nedeniyle aniden Türkiye’ye ailesinin yanına dönüşü en çok Poyraz’ı etkiler. Çünkü Poyraz’ın Sinan’ın velayetini alması daha da zorlaşacaktır.

Kanbolat Görkem Arslan (Sefer)

Doğum Tarihi: 4 Kasım 1980
Doğum Yeri: Düzce
Eğitimi: Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü
Rol Aldığı Diziler: Çemberimde Gül Oya, Hatırla Sevgili, Asi, Yer Gök Aşk, Tatar Ramazan ve Poyraz Karayel.

Sefer Kimdir?

Mafya babası Bahri’nin sağ kolu olan Sefer, sorgu sualsiz Bahri Baba için canını vermeye hazırdır. Öfkelendiğinde hemen parlayıp fevri davransa da, sinirleri çabuk yatışır. Hayatında ki en değerli kişi ise Sema’dır.

Ece Özdikici (Songül)

Doğum Tarihi: 2 Temmuz 1982
Doğum Yeri: İzmir
Eğitimi: Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü mezunu
Rol Aldığı Diziler: Küçük Hanımefendi, Sil Baştan, Sır Gibi ve Poyraz Karayel.

Songül Kimdir?

Bahri’nin büyük oğlu Sadreddin’in karısıdır. Sadreddin’in babasının yerine geçmesi için sinsi planlar yapmaktadır. Sadreddin’e layık olduğu hayatı yaşamadığına inandıran Songül, baba ile oğlu arasında derin uçurumlar açar.

Celil Nalçakan (Zülfikar)

Doğum Tarihi: 10 Haziran 1978
Doğum Yeri: Sivas
Eğitimi: Oyunculuk eğitimi almıştır.
Rol Aldığı Diziler: Sıla, Kış Masalı, Hanımın Çiftliği, Bitmeyen Şarkı, Keşanlı Ali Destanı, İntikam, Galip Derviş, Vicdan ve Poyraz Karayel.

Zülfikar Kimdir?

Bahri babanın diğer Salı koludur. Çok konuşkan bir kişiliği olan Zülfikar, her şeyi kafasına takan, sürekli şikayetlenen ama her şeyden önce mert bir adamdır. Eski solcu olan Zülfikar, Poyraz’ı eski mesleğinin polis olmasından dolayı hiç sevmez.

Cem Cücenoğlu (Taş Kafa)

Doğum Tarihi: 7 Nisan 1976
Doğum Yeri: Ankara
Eğitimi: Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Batı Müziği Piyano Bölümü mezunu
Rol Aldığı Diziler: Deli Yürek, Yazı Tura, Cennet Mahallesi, Yabancı Damat, Arka Sokaklar, Akasya Durağı, Dürüye’nin Güğümleri, Ustura Kemal ve Poyraz Karayel.

Taş Kafa Kimdir?

İri yarı yapılı olmasına rağmen, kalbi cüssesinden büyük bir adamdır. Ekibin en etkili kas gücüdür. Hem Bahri babayı hem de ekip arkadaşlarını çok sever. Yumuşacık kalbi sayesinde onun da seveni çoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yok