Elçin Sangu Kimdir?

Elçin sangu yaşı, sevgilisi, boyu, nereli

Kiralık Aşk Defne, (Elçin Sangu) rol aldığı diziler, eğitim durumu ve kişisel bilgileri. Elçin Sangu hakkında merak edilen tüm detaylar ve kişisel özellikleri hakkında başka yerde bulamayacağınız çok özel bilgiler.

Kiralık Aşk Defne Kimdir ?

Kiralık Aşk Defne, gerçek adı Elçin Sangu’dur ve 13 Ağustos 1985(31) İzmir doğumludur ve 1,69cm boyundadır.. Eğitimini Mersin Üniversitesi Opera Bölümünde tamamlamıştır.

 

Elçin Sangu, okuldan mezun olduktan sonra 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünde burslu olarak okumaya başlamış ancak müziğe ilgisinin yoğunlaşması nedeniyle okulu bitiremeden ayrılmıştır.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Jale

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Jale

Müziğe olan ilgisinin ardından tiyatroda oyunculuğunu geliştiren Sangu, dizilerde rol almaya başlayarak ekran serüvenine adım atmıştır. Elçin Sangu, 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki isimli dizide rol alarak TV ekranlarına merhaba demiştir. 2012 yılında Aşk Kaç Beden Giyer dizisinde Nehir karakterini canlandıran Sangu, oyunculuktaki başarısı nedeniyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Aşk Kaç Beden Giyer Nehir

Aşk Kaç Beden Giyer Nehir

Bu tarihten sonra Bir Aşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora dizilerinde başarısını pekiştiren oyuncu, son olarak Kiralık Aşk dizisinde Defne karakteri ile şimdilik kariyerinin zirvelerini yaşamaktadır.

Bir Aşk Hikayesi Eda (Elçin Sangu)

Bir Aşk Hikayesi Eda (Elçin Sangu)

Bir röportajında kendisi hakkında merak edilenleri yanıtlayan Elçin Sangu, Çerkez olduğunu belirtiyor ve kızıl saçlarının kendisine atalarından miras olduğunu söylüyor. Üniversite yıllarına kadar İzmir’de yaşayan Elçin Sangu, eğitimi için Mersin’de 6 yıl geçirdikten sonra Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde rol almak için İstanbul’a gelmiş.

Kurt Seyit ve Şura Güzide

Kurt Seyit ve Şura Güzide

Opera okuduğu dönemlerde oyunculuğa ilgi duyduğunu ve zaman zaman bu ilginin operanın önüne geçtiğini belirten Elçin Sangu, oyunculuğu bir meslek olarak hiç düşünmediğini ancak artık başka bir iş yapamayacağını belirtiyor. Kendisinin Defne karakteriyle benzediğini söyleyen oyuncu, yakın arkadaşlarının bunu fark ettiğini söylüyor.

Sevdam Alabora Zeynep

Sevdam Alabora Zeynep

Bazı kuralları olduğunu belirten Elçin Sangu, rolünü dikkatle seçtiğini belirtiyor ve yapamayacağı şeyleri belirtmekten çekinmeyeceğini söylüyor.

Elçin Sangu İletişim:
Twitter
Instagram

Kiralık Aşk Defne’nin takıları ve kıyafet sponsor markalarını merak edenler Kiralık Aşk Kıyafetleri sayfamızdan detaylara göz atabilirler.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Sevda dedi ki:

    Define canïm Ben seni herzaman izliyom hayranìnim Şen Cok guzel bir ablasin

  2. seda dedi ki:

    Çok tatli