Gecenin Kraliçesi Kartal

Gecenin Kraliçesi Kartal (Murat Yıldırım) kimdir, yaşı, boyu, eğitimi ve özel hayatı kişisel bilgileri rol aldığı diziler sizlerle paylaşıldı.

Gecenin Kraliçesi Kartal gerçek adı, yaşı, boyu ve eğitimi hakkında merak edilenleri açıkladık. Murat Yıldırım’ın 2016 dizisi Gecenin Kraçilesi’nde başrolü Meryem Uzerli ile paylaştığı son dönemlerin en iddialı yapımında Kartal olarak karşımıza çıkıyor.

 

Murat Yıldırım 1979 Konya doğumludur. Boyu 1.82 olan yakışıklı oyuncu Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 8 yılda mezun olmuştur. Müziğe ve tiyatroya olan ilgisi nedeniyle daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’na (YÜO) katılarak 3 yıl amatör olarak tiyatroda yer almıştır.

 

Murat Yıldırım Fırtına Dizisi

Murat Yıldırım Fırtına Dizisi

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’nda tanıştığı arkadaşları sayesinde televizyon serüveni 11 bölüm süren 2003 yapımı Ölümsüz Aşk dizisi ile olmuştur. Bütün Çocukların ve Büyük Yalan dizilerinin ardından Fırtına dizisinde başrolde yer alarak zirveye ulaşmıştır.

Murat Yıldırım Asi Dizisi

Murat Yıldırım Asi Dizisi

 

2006-2007 yılları arasında en çok izlenen dizilerin başında gelen Fırtına dizisinde rol arkadaşı Burçin Terzioğlu ile evlenmiş, 6 sene süren bu evlilik 2014 yılında son bulmuştur. Fırtına dizisinden sonra 2008 yılında Tuba Büyüküstün birlikte rol aldığı Asi dizisi ile zirvedeki yerini korumaya devam etmiştir. Balkanlarda en çok izlenen Türk dizileri arasına giren Asi, Murat Yıldırım’ın kendini ispatladığı dizilerden biridir.

 

Murat Yıldırım Suskunlar Dizisi

Murat Yıldırım Suskunlar Dizisi

 

Asi dizisinin ardından hiç vakit kaybetmeden Aşk ve Ceza dizisi ile ekranlarda olmaya devam eden Yıldırım, 2012 yapımı Suskunlar dizisi ile ününe ün katmaya devam etti. 2016 yapımı Gecenin Kraliçesi ile de zirvede kalmaya devam ediyor. Gecenin Kraliçesi dizisinde Kartal ve Selin’in her şeye meydan okuyan aşkına şahitlik edeceğiz.

 

Gecenin Kraliçesi Kartal Kimdir?

 

Karadenizli bir iş adamı olan Aziz (Uğur Polat)’in seneler önce ölen eşinden bir kızı ve bir oğlu vardır. Öldürülen en yakın arkadaşının oğlu Kartal’ı (Murat Yıldırım) evlatlık alır. Kartal, Aziz’in himayesi altında büyür. Aziz eşinin ölümün ardından hiçbir kadına hayatından yer vermemiştir. Ancak Selin (Meryem Uzerli) kaçamadığı tek kadın olur. Fakat işin garibi, üvey oğlu Kartal yıllar önce Selin ile tek gecelik bir aşk yaşamıştır.

 

Gecenin Kraliçesi Murat Yıldırım

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yok