Burçin Terzioğlu

Burçin terzioğlu boyu, kilosu, sevgilisi, hayatı ve oynadığı diziler

Burçin Terzioğlu hakkında merak ettikleriniz sayfamızda yer almaktadır. Saç rengi, boyu ve kilosu gibi Burçin Terzioğlu hakkında çok özel bilgiler edindik. Dizi film projelerinin aranan oyuncusu Burçin Terzioğlu hakkında tüm bilgiler için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

BURÇİN TERZİOĞLU KİMDİR

Kaç Yaşında: 9 Mart 1980 İstanbul.

Boyu: 1,60

Saç Rengi: Açık kestane renginin üzerine atılmış küllü sarı balyaj. (2016)

Sevgilisi: İlker Kaleli (2016)

Evlilik: Murat Yıldırım (2008-2014)

Eğitim: Müjdat Gezen Sanat Merkezi Özel Sahne Diksiyon eğitimi almıştır.

 

Henüz çok küçük yaşlarda kamera karşısına geçen Burçin Terzioğlu, 9 Mart 1980 İstanbul doğumludur. 5 yaşındayken “Çıplak Vatandaş” ve “Patron Duymasın” filmlerinde rol almıştır. Son dönemde dizi film projelerinde görmeye aşina olduğumuz güzel oyuncunun kariyeri bir çok başarı ile dolu. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Burçin Terzioğlu henüz 5 yaşındayken Şener Şen’in başrolde oynadığı Çıplak Vatandaş filminde rol almıştır. İşte o sahneyi hatırlatacak birkaç resim:

 

Çıplak Vatandaş Burçin Terzioğlu resimleri

Çıplak Vatandaş Burçin Terzioğlu Sahnesi

 

İlk oyunculuk deneyimini bu şekilde yaşayan Burçin Terzioğlu, bir yıl sonra Gülden Karaböcek, Yusuf Sezgin, Sümer Tilmaç ve Nilgün Ersoy’un oynadığı “Hasretinle Yaşanmıyor” isimli filmde rol almıştır.

 

Burçin Terzioğlu Hasretinle Yaşanmıyor

Hasretinle Yaşanmıyor

 

Aynı yıl Burçin Terzioğlu “Perihan Abla” isimli yerli dizide rol alma şansı yakalamıştır.

 

Burçin Terzioğlu Perihan Abla Sahnesi

Perihan Abla

 

Küçük yaşta şöhreti yakalayan oyuncu, 1987 yılında Sevinç Çokum’un eserinden televizyona uyarlanan ve TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Yeniden Doğmak” isimli Türk dizisinde oynamıştır. 2 yıl aradan sonra 1989 yapımı, Hülya Avşar’ın başrolde oynadığı “Fazilet” filminde Fazilet’in kızı Çiğdem rolünde oyunculuk sergilemiştir.

 

Burçin Terzioğlu Fazilet Sahnesi

Fazilet

 

1991 yılında Burçin Terzioğlu, Barbro Karabuda’nın yönetmenliğini üstlendiği “Menekşe Koyu” isimli film ile çıktı ekranların karşısına. Bir yıl sonra unutulmaz diziler arasında yer alan “Mahallenin Muhtarları” dizisinde, Simge karakteri ile performans sergiledi Burçin Terzioğlu.

 

Burçin Terzioğlu Mahallenin Muhtarları Sahnesi

Mahallenin Muhtaları

 

Yine unutulmaz bir dizi olan Çiçek Taksi’de Sinem karakterini canlandırmıştır.

 

Burçin Terzioğlu Çiçek Taksi Sahnesi

Çiçek Taksi

 

1997 yılında Ali Güven’in unutulmaz şarkısı Yolcu’nun klibinde oynamıştır.

 

Burçin Terzioğlu Yolcu Klibi

Yolcu Şarkısı Klip

 

Burçin Terzioğlu 18 yaşına geldiğinde, 1998 yılında Sırılsıklam dizisinde Feride karakterini canlandırmıştır. Bir yıl sonra başarılı oyuncu Yılan Hikayesi isimli dizide bölüm oyuncusu olarak yer almıştır. Burçin Terzioğlu, oyunculuk kariyerine 2001 yılında Güz Gülleri, 2002 yılında ise Üzgünüm Leyla dizisi ile devam etmiştir. 2003 yılında başarıya ulaşan dizilerden Kınalı Kar’da Pınar karakterini güçlü bir şekilde canlandırmıştır.

 

Burçin Terzioğlu Kınalı Kar Sahnesi

Kınalı Kar

 

2003 yılına geldiğimizde Burçin Terzioğlu, Taştan Kalp isimli dizide Özlem karakteri ile çıkıyor karşımıza.

 

Burçin Terzioğlu Taştan Kalp Sahnesi

Taştan Kalp

 

Ülke çapında yayınlanan dizilerin büyük bölümünde oynayan Burçin Terzioğlu, 2004 yılında Hande Ataizi ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini paylaştığı Melekler Adası dizisinde Ceren karakterine hayat vermiştir. Yine başarılı olarak nitelendirilebilecek Aliye dizisinde Ümit karakteri ile ön plana çıkmıştır.

 

Burçin Terzioğlu Aliye Sahnesi

Aliye

 

Aliye dizisinden ilginç bir kareyi paylaşmadan geçmek istemedim.(Bonus)

 

Eser Yenenler Aliye Sahnesi

Eser

 

2004 yapımı Kadın İsterse isimli dizide Demet karakterini yine Burçin Terzioğlu canlandırmıştır.

 

Burçin Terzioğlu Kadın İsterse Sahnesi

Kadın İsterse

 

Ara vermeden çalışmalarına devam eden başarılı oyuncu, 2006 yılında Fırtına isimli dizide Zeynep Dalcı karakteriyle çıkıyor karşımıza.

 

Burçin Terzioğlu Fırtına Dizisi Sahnesi

Fırtına

 

Hemen ertesi yıl Çemberin Dışında isimli dizide Laçin karakterini canlandıran Burçin Terzioğlu, 2009 yılında Ey Aşk Nerdesin isimli dizide Zeliha Yılmaz olarak çıkıyor karşımıza. İz bırakan yapımlardan biri olan Ezel dizisinde de kendisine rol bulan oyuncu, 2013 yapımı Merhamet dizisinde bu sefer Deniz karakteriyle sevenlerinin karşısına çıkıyor.

 

Burçin Terzioğlu Merhamet Sahnesi

Merhamet

 

2014 yılında Halam Geldi isimli filmde Benek karakterini canlandıran Terzioğlu, son olarak 2015 yılında başlayan ve hala devam eden Poyraz Karayel dizisinde Ayşegül karakterine hayat veriyor.

 

Burçin Terzioğlu İletişim (Mesaj Yaz)

Burçin Terzioğlu İnstagram

Burçin Terzioğlu Twitter

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yok